Blog

Vesti, akcije, događaji, zanimljivosti...
27 авг 2018

Upoznajte se sa smerom Software Tester

Dragi naši polaznici, upis treće generacije jesenje DoIT prakse je uveliko u toku. Do sada smo vam bliže predstavili smer Front-End Developer, a sada je na red došao drugi smer po interesovanju – Software Tester.

Interesovanje i za ovaj smer je izuzetno veliko iz razloga što potražnja za Sotware Testerima na domaćem i inostranom tržištu ne jenjava… a opet, nema ih dovoljno da zadovolje ovu tražnju. Tako da ako razmišljate da se prekvalifikujete, ozbiljno razmislite o ovom smeru.

Zašto je testiranje softvera važno?

IT kompanije koje razvijaju rešenja za svoje klijente i koje ozbiljno shvataju svoje poslovanje, pre same isporuke i implementacije, žele da budu sigurne da je razvijeno rešenje funkcionalno i da će zadovoljiti potrebe krajnjeg korisnika. Iz tog razloga pre same isporuke mora biti obezbeđeno testiranje njegove ispravnosti. Otuda postoji i velika potreba za QA Software Tester kadrovima.

Šta je Software Tester?

QA Software Tester je osoba koja sprovodi automatske ili ručne testove pomoću kojih se uočavaju eventualne greške (bagovi) u kodu, kako bi se sprečila isporuka neispravnog softvera. Zato Software Testeri idu rame uz rame sa programerima jer jedino zajedničkim radom se može garantovati za isporučeni softver.

DoIT praksa omogućava da steknete ne samo kompletna praktična znanja i veštine, već i iskustvo Software Testera na Junior nivou i to radeći kroz praktične-realne projekte.

Ko Vas uči i radi sa Vama?

Ljudi koji se zaista bave ovim poslom i to uspešno! Mentori DoIT radionica su IT stručnjaci sa praktičnim višegodišnjim iskustvom u IT kompanijama. Oni znaju kako da na pravi način prenesu svoja znanja i upute polaznike u sve tajne i realne situacije sa kojima će se susretati pri radu. Dostupni su svim učenicima dok traje obuka kroz e-mail, chat ili Skype konsultacije.

Šta ćete savladati na DoIT praksi – Software Tester smer?

1 TESTING A BANK APP

 1. The what, why and how.
 2. Types of Testing
 3. Test management and control
 4. Test plan and Estimation
 5. Apply Equivalence Partitioning & Boundary Value Analysis
 6. Write tests using Decision Table approach
 7. Create a State Transition Diagram
 8. Derive test cases using the Use Case Testing technique
 9. Testing review
 10. Findings during Static Testing
 11. Defining testing technique to be used per app feature
 12. Test Case development
 13. Change of requirements

2 QA DEMO

 1. SQL Introduction
 2. Preparation for Exploratory Testing
 3. Execution and Report
 4. Exploratory vs Scripted
 5. Defect Life Cycle
 6. Performance Test Using JMeter
 7. Load Test Using JMeter
 8. Stress Test Using JMeter
 9. HTML and XML Fundamentals
 10. Selenium IDE and Firebug
 11. Java Fundamentals
 12. Selenium POM
 13. Agile Methodology
 14. JIRA Reporting
 15. JSon Fundamentals
 16. SOAP UI
 17. REST Service testing

3 FINAL PROJECT – HR WEB APPLICATION

 1. Requirements analysis
 2. Creating the Test Plan
 3. Carrying out the Test Plan and collaboration with other DoIT teams

Ukoliko želite da se lično sa nama konsultujete, dođite u prostorije škole kompjutera Smart School, u T.C. Pariski magazin na II spratu, ul. Kralja Aleksandra 12, u Novom Sadu.

Takođe Vas pozivamo da dođete na besplatno savetovanje sa našim IT stručnjacima koji će Vam olakšati izbor smera na koji ćete se uputiti prilikom Vaše prekvalifikacije.

Besplatno savetovanje će se održati 31. avgusta (petak) u 18h, u prostorijama naše škole.

Za sva dalje pitanja, slobodno nas pozovite na 065/47-28-200 ili nam pišite na school@smart.rs.

Uskoro predstavljamo .NET i ICT Administrator smer, pratite nas…

 

Leave a Reply